This is alternative content.


Výlet do Kobylí - pozvánka

                                          info

Rehabilitační cvičení - důležité

Ve čtvrtek 19. 10. 2023 jsme zahájili rehabilitační cvičení v novém prostoru, OneClub, Václavská 6, Zelený sál, v čase již od 15.00 hod. Od zastávky MHD se do objektu dostanete přes parkoviště, výtahem do 2.patra k šatnám a Zelenému sálu. U recepce je možné posedět i občerstvit se. Cvičit budeme hodinu, do 16.00 hod., opět s Darjou. Prosíme o dochvilnost. V tomto roce ukončíme cvičení 14.12.2023. V novém roce opět zahájíme 19.1.2024. Protože pohyb je vedle léků nepostradatelnou součástí léčby PN, budeme se těšit na vaši pravidelnou a hojnou účast!

                           info

Cvičením proti třesu a ztuhlosti – výzkum pohybu parkinsoniků

Věděli jste, že proti pohybovým neduhům Parkinsonovy nemoci lze bojovat nejen léky či operací, ale také aktivním cvičením? V našem výzkumu pozorujeme, jak specifické cvičení s vibračními kruhy ovlivňuje pohybové schopnosti parkinsoniků.

                           info

POZOR - změna prostoru pro klubové setkávání

                                     info   info

Prof. MUDr. Ivan Rektor, CSc.

                                                 info

Betanie-křesťanská pomoc - otevření Villy Vlaďka

                                  info   info
picture.jpg  picture.jpg  picture.jpg  picture.jpg


Betanie-křesťanská pomoc - odlehčovací služby

                                        info

Máte zájem o vyšetření Vašeho mozku?

Významné vědecké výzkumné centrum CEITEC, které se řadí mezi špičkové evropské instituce, hledá do svého projektu dobrovolníky s Parkinsonovou nemocí, kteří by podstoupili komplexní neuropsychologické a logopedické vyšetření, magnetickou rezonanci a případně měli možnost se dále zapojit do navazující studie, v níž se pomocí rTMS snaží prokázat efekt na prozódii řeči.
                                         info  info

Pustý hrad - dohoda (16.4. 2011)

Dohoda troch predsedov spoločností o vzájomnej podpore výstavby
stacionára pre chorých s Parkinsonovou chorobou v Brně.

Slovenskí parkinsonici z druhého výstupu na Pustý hrad odovzdali predsedovi Společnosti Parkinson o.s., JUDr. Karlovi Skořepovi základný kameň. Ním chcú symbolicky vyjadriť podporu výstavby tak potrebného stacionára pre chorých s Parkinsonovou chorobou v Brně. Takéto špecializované zariadenia chorým chýbajú, je ich v Čechách, ale i na Slovensku žalostne málo. Pridali sa i členovia a predseda moravského občianskeho združenia Parkinson Slovácko o.s. Českí parkinsonici už "svoju" horu, horu Říp zdolali a svoj štvrtý výstup už majú za sebou. Kameň z tejto hory čaká a spolu so slovenským poputuje práve do Brna. Výstupmi chorých na Parkinsonovu chorobu v Čechách i na Slovensku, sme sa chceli nielen viac priblížiť verejnosti, ale aj symbolickými kameňmi podporiť myšlienku nevyhnutnosti mať v sieti služieb i takéto zariadenia.

JUDr. Karel Skořepa, předseda Společnosti Parkinson, o.s.
Zuzana Michalková, predseda Spoločnosti Parkinson Slovensko
Jan Škrkal, předseda Parkinson Slovácko o.s.