This is alternative content.

Jak nečíst časopis Parkinson

       Když najdu v poštovní schránce nové číslo časopisu, nedočkavě ho prolistuji a přečtu alespoň nadpisy. Vedra doprovázející první červencové dny přímo vybízela k "nicnedělání". A abych si dopřála i kousek přírody pro vylepšení pohodového čtení, odjela jsem tramvají do nedaleké Lesné. Uprostřed sídliště, na samém "vrcholu vrchu" je nekonečná louka, obklopená kaštany a jinou zelení. Jakoby to ani nebylo uprostřed města. Z několika laveček si může každý vybrat místo na plném slunci, tak v polostínu…
       Usadila jsem se na tu, na které jsme čas od času sedávali s manželem, když ještě dokázal na tenhle kopec vyšlapat. Takže bez parkinsonika, ale s mnoha zajímavými články, příběhy a radami . . . Některé již známé, jiné inspirující a nové. Stručně řečeno: "Bravo, tak tohle číslo se vám moc povedlo!"
       Unavené oči se po nějakém čase rozloučily pohledem do všudypřítomné zeleně a vydala jsem se na zpáteční cestu. Hlavou mi letělo vše, co jsem přečetla, potvrzovala jsem v duchu slova paní Ing. Z.Kymlové a nechala se unášet maličkostmi. V mozku se mi už rodilo poděkování do redakce časopisu za skvěle odvedenou práci.
       Vyčkala jsem příjezdu tramvaje. Sotva se rozjela, projela mi jako blesk celým mým tělem myšlenka. Kde mám kabelku s doklady, mobilem apod.? Chyběla!!! Co následovalo bezprostředně po té si asi každý čtenář domyslí. Potvrdilo se mi však, že člověk má v sobě energii, o které ani netuší.
       Celou zastávku zpět a nahoru na kopec k místu pohodového odpoledne jsem běžela jako maratonec. Co všechno se mi honilo hlavou se popsat nedá, zvláště proto, že jsem asi před půlrokem zkušenost s ukradenými doklady měla. Snad jen díky vylidněnosti města ve sváteční Cyrilometodějské dny, nebo přízni andělů strážných vše dopadlo dobře. Už z dálky byla vidět moje kabelka včetně obsahu.
       Přidávám tedy ke všem radám v časopise ještě jednu: relaxujte, odpočívejte, ale nezapomeňte se vrátit do reality dřív, než může být pozdě. Je snad třeba vyslovit redakci časopisu ještě nějakou další pochvalu? Domnívám se, že nikoliv. Proto jen dodávám: vaše úsilí bylo korunováno vynikajícím výsledkem. Děkuji a přeji za nás všechny hodně sil a nových inspirací do další práce.

                                                                                           vernerova_podpis
                                                                           Mgr. Eva Vernerová, předsedkyně PKB