This is alternative content.

Klubové odpoledne březen (21.3.2012)

     Druhý jarní den se konalo naše třetí letošní klubové setkání. Sešlo se nás tentokrát i díky krásnému teplému počasí opravdu hodně. Přivítala nás už zdravá paní předsedkyně Mgr. Eva Vernerová. Počáteční informace nebyly moc příznivé. Předseda Společnosti Parkinson odstoupil, vedením byl pověřen dosavadní místopředseda pan Václav Fiedler.

     Nejsou peníze, tak jako všude, proto je zapotřebí získávat co nejvíce sponzorů a aktivní pomoci každého člena podle jeho možností. (Viz dopis zastupujícího předsedy). Poděkování patří zejména manželům Varmužkovým, paní Hajmannové a panu Jašovi.
Bez jejich pomoci bychom se neobešli.

Další informace byly už jen příjemné.
Týkaly se připravovaného Slavnostního setkání členů a přátel PKB, 14. dubna 2012 na Špilberku. Bude to velká brněnská akce, jejímž cílem je nejen oslavovat, ale především seznámit širokou veřejnost a vedení města Brna s existencí a problémy parkinsoniků. Kromě toho bude PKB naše předsedkyně prezentovat i v mediích:
- 6.4.2012 ČR Brno, pořad "Apetýt" s PhDr. Marcelou Vandrovou a MUDr. Markem Balážem
- 11.4.2012 na ČT1, pořad "Živě na jedničce" s MUDr. Markem Balážem.
- 24.3.2012 a 1.4.2012 je možnost zúčastnit se Koniklecové zahrádky s Rezekvítkem.

     Po těchto informacích následovalo promítání pěkné fotografické prezentace akcí loňského roku, kterou pečlivě připravil pan Růžička ve spolupráci s Evou Vernerovou. Odpoledne zpestřil svým vystoupením pan Jiří Látal ze skupiny Old Boys Poutníci. Paní Fanynka slavila narozeniny, pan Látal jí popřál zpěvem a hrou na kytaru, sestra paní Fanynky přichystala výborné zákusky.

Pan Mirek měl jiný důvod k oslavě - narození vnučky Emičky, což se také neobešlo bez přípitku.

Paní Mikolášková, která zde také byla, vydala druhou knihu veršů a již má v zápisníku další. Pan Látal nám celé odpoledne zpíval a hrál, mimo jiné i jednu z básní p. Mikoláškové, kterou zhudebnil. Odpoledne bylo velmi příjemné a jistě nikdo nelitoval své účasti.

                                                                                      Marta Kubíková